„Tu jest nasz dom” Tracey Turner i Åsy Gilland



Tu jest nasz dom” Tracey Turner z ilustracjami Åsy Gilland od @harperkids_polska to bardzo mądra i pouczająca podróż przez krainy i miasta świata. To już kolejna książka wydana w ramach Akademii Mądrego Dziecka z serii „Chcę wiedzieć!”.



Gdy czytałyśmy tę książkę, wiele informacji słyszałam po raz pierwszy, więc dla małego odkrywcy ta książka będzie prawdziwą skarbnicą wiedzy przyrodniczej i geograficznej. Z jednej strony mamy tu ilustracje zwierząt, które możemy spotkać w opisywanych krainach, z drugiej cechy charakterystycze tych miejsc, klimat, zwyczaje i tradycje ludzi. W książce przeczytamy o Nieńcach, o kulturze ludności Mutitjulu ze środkowej Australii, która jest prawdopodobnie najstrasza na świecie. Odwiedzimy stepy Mongolii i Wyspy Szetlandzkie. Usłyszymy o zagrożeniach, jakie niosą ze sobą zmiany w Puszczy Amazońskiej, przeławianie mórz i oceanów, topnienie wiecznej zmarzliny czy pustynnienie regionów okołosaharyjskich.



A zatem książka to nie tylko wyprawa kulturowa, to także idealny materiał do wzmacniania edukacji przyrodniczej i ekologicznej. Bardzo ciekawie poprowadzona narracja z punktu widzenia dziecka sprawia, że tekst jest ciekawy i łatwo przyswajalny dla młodego czytelnika. Na pewno nie jest nudny, o nie! Jest tu tak wiele ciekawych faktów o różnych nieznanych zakątkach naszej planety, że do książki można wracać wielokrotnie, za każdym razem odkrywając coś nowego.



Z książki płynie bardzo mądre przesłanie. Mimo że się różnimy, bardzo wiele nas łączy. Dzieci chcą się uczyć, mają marzenia, pomagają w pracach swoim rodzicom i martwią się o środowisko naturalne. Ta książka idealnie wpisuje się w początek wiosny - to właśnie podczas tej pory roku chętniej sięgamy po książki przyrodnicze i baczniej przyglądamy się krajobrazowi wokół nas, dostrzegamy zmiany i zastanawiamy się z dziećmi, co przyniosą w przyszłości.


Seria Akademii Mądrego Dziecka „Chcę wiedzieć!”

Wiek: 3+

Liczba stron: 48 s.

Wydawnictwo: Harperkids Polska

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

„Albert Einstein. Teoria względności” Carla Wilkinsona

„Co zrobi Frania? Życzliwość” Barbary Supeł

„Wnuczka wariatki. Pola” Danuty Noszczyńskiej